Акумулятор як основа Вашого смарфона. Кілька корисних рекомендацій щодо правильної експлуатації.
Акумулятор як основа Вашого смарфона.
Кілька корисних рекомендацій щодо правильної експлуатації.
Сучасний смартфон – це потужний комп'ютер у мініатюрі, призначений для вирішення багатьох повсякденних завдань, без вирішення яких важко уявити собі існування в сучасному житті. Але що відбувається, коли заряд батареї «на нулі»? Почуття повної відчуженості, неможливість діяти, приймати потрібні рішення, часто дуже важливі, все це «біч» сучасної телефонізації. А якщо акумулятор Вашого смартфона вже досить зношений, то це почуття стає частою причиною зіпсувати собі настрій.
Ми не будемо говорити про простому правилі «не вбивати залишився заряд на іграшки і вимкнути нарешті непотрібні GPS і Wi-Fi, якщо «сили» телефону закінчується, а він конче потрібен вам весь найближчий час». Але наведені нижче рекомендації цілком здатні допомогти вам зберегти здоров'я трудяги-акумулятора.
- Підтримуйте оптимальний рівень заряду
Можливо, ви чули щось про «ефект пам'яті» у акумулятора. Про те, що якщо не «тренувати» акумулятор, заряджаючи його повністю і розряджаючи в нуль, він втратить частину своєї ємності. Забудьте про це стосовно до вашого смартфону.
«Пам'ять» акумулятора – реальність, але це застосовно до батарей на нікелевій основі, а з літій-іонною у вашому апараті слід звертатися дещо інакше. Якщо конкретніше, заряджати, коли у вас є така можливість.
Для того, щоб максимально продовжити життя такого акумулятора, вам потрібно максимальне час тримати його зарядженим більш ніж наполовину. А ось повний заряд і потім розряд в нуль нічого хорошого домогтися не дозволять, більш того, тільки нашкодять, якщо повторювати таке часто. Повний заряд і розряд десь раз в місяць для калібрування – цього цілком достатньо. Звичайно, якщо постійно доводити акумулятор до прикордонних значень, це не змусить його вибухнути або ще що, але може скоротити йому життя.
Постійно тримати телефон на заряді не можна, адже батарея перегрівається. На щастя, зарядний пристрій – досить розумна штука, щоб припинити процес зарядки, коли акумулятор заряджений до кінця. Більш того, батареї шкідливо бути повністю зарядженої весь час. Тому краще всього буде знімати телефон з зарядки, перш ніж вона досягне 100%, а залишати його, коли він вже зарядився, не варто.
Підведемо підсумки. Якщо ви хочете продовжити життя акумулятора смартфона, намагайтеся тримати заряд в проміжку між 40 і 80%. Краще кілька таких циклів за день, ніж повне спустошення батареї і потім повна зарядка.
2. Уникайте критичних перепадів температур
Особливо страшний ворог акумуляторних батарей – це перегрів. Ваша батарея деградує на спеці набагато швидше, незалежно від того, наскільки активно використовується її ресурс.
При середній температурі 0°C літій-іонна батарея втрачає 6% своєї ємності в рік. При 25°C це число зростає до 20, а при 40 градусах досягає 35%. Це не означає, що потрібно пхати телефон в морозилку – просто не залишайте його в перегрітій машині або подібних місцях.
3. Виключіть можливість користування бездротовими зарядками
Наявність можливості бездротової зарядки – перевага для сучасного смартфона, але недолік у нього також є. Нинішні індукційні бездротові зарядні пристрої мають великий недолік – виділення тепла. Тепла, яке буквально підсмажує ваш акумулятор. Нічого хорошого в цьому немає. Звичайна провідна зарядка не так зручна, але це набагато здоровіше для батареї.
4.Уникайте повної розрядки батареї Вашого смартфона
Якщо ви збираєтеся надовго залишити літій-іонну батарею, краще, щоб у ній зберігалося близько 40% заряду, і тоді до нуля вона не розрядиться. Літій-іонні батареї не «минають» енергією, поки не використовуються, хіба що втрачають від 5 до 10% в місяць.
А вот разряжаясь до нуля, такие аккумуляторы становятся нестабильными и даже опасными для зарядки. И для того, чтобы предотвратить взрыв батареи, в ней есть нечто вроде механизма самоуничтожения, встроенная схема, которая отключает ее. Плюс в том, что вы застрахованы от лужи кислоты из аккумулятора, а минус в том, что можно остаться без аккумулятора вовсе.
5. Используйте быструю зарядку только при необходимости
Многие новые телефоны поддерживают функцию быстрой зарядки – заряжаются от нуля до половины за полчаса. Идеальное решение для экстремальной ситуации – и очень вредное для аккумулятора.
Литий-ионные батареи живут долгой благополучной жизнью, когда заряжаются на низких скоростях. Но поскольку быстрая зарядка идет только в начале цикла, а телефоны и зарядные устройства достаточно умны, чтобы повышать нагрузку лишь в случае необходимости, особой беды не будет. Но если вы не спешите, лучше по старинке заряжать смартфон медленно и при помощи низковольтового зарядного устройства.
Сподіваємося, ці прості поради допоможуть Вам уникнути неприємних ситуацій і Ваш смартфон буде служити довго і щасливо!
- Що робити, якщо телефон впав у воду?Іноді трапляється ситуація, коли телефон з якихось причин впав у воду. В даній ситуації потрібно постаратися якомога швидше його витягнути з води, але навіть якщо телефон пробув у воді більш тривалий час, у Вас є шанс його врятувати.Повна версія статті
- Як наклеїти захисне скло на телефонЯк самому наклеїти захисне скло на Ваш смартфон і захистити його від ударів при падінні та інших механічних пошкоджень.Повна версія статті