Як продовжити термін служби акумулятора мобільного телефону?
Акумулятор для мобільного телефону – основне джерело харчування, без якого той самий мобільний телефон працювати не буде. Чи варто говорити, що від якості акумулятора, в простолюдді батарейки, безпосередньо залежить тривалість роботи пристрою без підзарядки.
Комплектація нового мобільного апарату передбачає наявність оригінальної батареї, гарантійний термін експлуатації якої в середньому, становить близько року. Звідси випливає, що якщо ви будете строго слідувати інструкції, використовуючи акумулятор свого мобільного пристрою, дотримуючись рекомендацій виробника, ваш джерело енергії точно відпрацює відведений йому час.
Але, на жаль (або на щастя – кому як), ми не купуємо новий телефон, орієнтуючись на рівень зношеності його акумулятора, тому рано чи пізно виникає необхідність його заміни.
У сучасних пристроях використовуються літій-іонні(Li-ion) акумулятори, які мають високу ємність та термін служби при відносно невеликих розмірах. Наприклад, для втрати до 20% ємності, число циклів заряд-розряд складає в середньому 500-1000 разів. Час швидкої зарядки становить від двох до чотирьох годин, саморазрад в умовах кімнатної температури становить всього 5-10% в місяць.
Існує кілька загальних правил, дотримуючись яких, ви значно продовжите термін служби нового акумулятора:
- Відразу після покупки, рівень заряду нової батареї необхідно довести до 100%, незалежно від поточного рівня заряду.
- Для досягнення максимальної потужності, акумулятора необхідно пройти від трьох до п'яти повних циклів зарядки/розрядки.
- Слід пам'ятати, що критично мінімальний показник розряду становить 5 %, тому при зниженні рівня до 5-10% необхідно заряджати акумулятор.
- Заряджати батарею необхідно за один раз, без будь-яких перерв. Після закінчення зарядки обов'язково відключайте пристрій від мережі.
- По можливості, слід уникати надто високих, або навпаки занадто низьких температур. У разі переохолодження акумулятора, телефон може тимчасово відмовитися працювати. Для Li-ion акумуляторів граничний діапазон температур становить 0°С – 45°С.
- Краще відмовитися від зарядки перегрітого або занадто холодного акумулятора і почекати поки його температура зрівняється з кімнатною. Рекомендована температура для заряду близько 15°С-25°С.
Ми ознайомили вас з основними вимогами до експлуатації акумулятора, а тепер давайте перейдемо безпосередньо до його вибору.
- При купівлі акумулятора для мобільного телефону, бажано вибирати оригінальний (фірмовий) акумулятор. Це стане гарантією ідеальної сумісності з пристроєм, високої продуктивності і більш тривалого терміну служби.
-Якщо з якихось причин ви купуєте батарею іншого виробника, обов'язково проконсультуйтеся з продавцем з приводу сумісності з вашим пристроєм, дізнайтеся ємність батареї та гарантійний термін її експлуатації. Після покупки простежте за її роботою і порівняйте з технічними вимогами, зазначеними в документах до телефону.
- Ємність акумулятора – це кількість віддається електричної енергії, яка вимірюється в міліампер-годинах (mAh). Тривалість автономної роботи пристрою, безпосередньо залежить від цього показника. Тому перед покупкою визначте інтенсивність використання мобільного телефону і, виходячи з цього, вибирайте акумулятор оптимальної ємності.
Як бачите, вибір і експлуатація акумулятора не вимагає особливих навичок, а наші поради допоможуть вам продовжити термін служби джерела енергії вашого мобільного телефону.
Бажаємо вам завжди залишатися на зв'язку, за будь-яких умов!
- Що робити, якщо телефон впав у воду?Іноді трапляється ситуація, коли телефон з якихось причин впав у воду. В даній ситуації потрібно постаратися якомога швидше його витягнути з води, але навіть якщо телефон пробув у воді більш тривалий час, у Вас є шанс його врятувати.Повна версія статті
- Акумулятор як основа Вашого смарфона. Кілька корисних рекомендацій щодо правильної експлуатації.Сучасний смартфон-це потужний комп'ютер у мініатюрі, призначений для вирішення багатьох повсякденних завдань, без вирішення яких важко уявити собі існування в сучасному житті. Але що відбувається, коли заряд батареї «на нулі»?Повна версія статті